World of Warcraft TCG Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
World of Warcraft TCG Fórum

stránky worldofwarcraft.corfix.cz
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Dotazy k pravidlum

Goto down 
+32
Mammooth
Zulsoro
Seda
Vlado_xXx
jacha
Simkin
snorlax
Faragorn
Anhadow
Mic-Hal
Macho
Marcos
Alfray
Lunarion
Vojtas_Cz
Emancze
Redswif
Panoramix
xeen
setah
..::GUARDIAN::..
Petersis
Squier
Fyrn
DeadAvatar
Falagar
Veverka
Sam Elanius
Kronos_1024
Pizin
Teo
Morzan
36 posters
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorZpráva
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptySun Oct 15, 2006 5:44 pm

Mnel bych par dotazu k pravidlum:
1) "Protector" muze spojence branit pouze proti Combat DMG ale ne proti DMG ze abilit, nebo proti vsem ?
2) Brneni se da pouzit pouze jednou, a ikdyz zabrani DMG nizsimu nez je jeho DEF jde na hrbitov, nebo se muze pouzivat dokud nezabrani zraneni vetsimu nez je jeho DEF a potom je zniceno a jde na hrbitov, pricemz rozdil ATK a DEF jde do hrdiny ?
3) Kdyz mam na zacatku kola 4 zdroje a vylozim spojence ktery stoji 4 zdroje, a pak na mne protihrac ve svem kole zautoci (tedy zautoci na hrdinu) nemuzu mu ranu oplatit zbrani s ATK cost 3 jelikoz zdroje se obnovuji az na zacatku meho kola ?
4) Abilita jako je treba "Demoralizing Shoot" (nak tak no Smile ) ktera ma "ongoing" zustava ve hre do zacatku meho dalsiho kola ?

Doufam ze mi to nekdo zodpovi Smile asi ted vypadam jako pekna lama (coz asi sem no Smile ) ale radsi se zeptat nez to pak hrat blbe.
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptySun Oct 15, 2006 8:06 pm

Exhaustle zdroje (taple) se od tapnou až na začátku vlastníkova kola ve fázy připravování, kdy se odtapnou všechny karty.

Ongoing ability, o tom už jsme se bavyli v jiné sekci a usnesli jsme se, že asi zůstávají, dokud je někdo nezničí (může to být ale i obráceně).

Ke zbroji, já si myslím že zbroj zůstává u hrdiny a vím, že brání jen kombat dmg. Od každého získaného com. dmg se odečte součet tvé zbroje (opravte mě pokud se mýlím.

P.S: taky nevím vše a hrál jsem to jen 2x a to tak rozjekaně, protože kámoše to nebavylo s těmi černobýlými kartami.


Naposledy upravil dne Wed Oct 18, 2006 7:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptySun Oct 15, 2006 8:45 pm

OK takze kdyz ti bdu verit tak to chapu takhle:
1) Jen combat DMG
2) Brneni je u hrdiny porad (pokud ho nekdo neznici nakou schopnosti) a pokud ho tapnu odcetu od toho combat DMG (jen combat DMG) jeho DEF a da se pouzit jen jednou za kolo
3) Branit se zbrani (pouzit instant) muzu pouzit behem protivnikova kola jen pokud mam dany pocet nepouzitych zdroju ze sveho kola.
4) Ongoing se mi sice vubec nelibi ale asi to tak bude (dava mi to smysl treba u Mana Agate ale u Firablu se mi to vubec nelibi)

EDIT. Jo sry Flamestrike nema ongoing no.... tak treba Firebal


Naposledy upravil dne Mon Oct 16, 2006 4:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptySun Oct 15, 2006 10:48 pm

1) Ano
2) Pokud vím, tak od každého combat dmg. se odečte DEF (normálně můžeš způsobit jen 1 c.dmg, ale nektere karty ti zbran pripravi nebo ti dovoli utocit zbrani i spojencem) proste každe c.dmg mužeš branit zbroji ne 1 za kolo ale každe
3) Ano
4) Ano je to tak, ale řekni mi odkdy je u flamestriku ONGOING Question

Pokud se nějak pletu tak mě opravte (snad se ale nepletu What a Face)


Naposledy upravil dne Wed Oct 18, 2006 7:01 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Pizin

Pizin


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 16. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyMon Oct 16, 2006 12:26 pm

ad 3) Brněním se můžeš bránit libovolnému typu zranění (nejen bojovému). Po použití se brnění exhaustne a většinou ho tedy lze použít za kolo jen jednou.
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyMon Oct 16, 2006 5:56 pm

Sry, tak sem na to koukal a brnění může zmírnit i dmg z abilit (prostě jakékoliv). A vyčerpává se -> pokud se nevyčerpá celé tak zbytek DEF je zahozen (Pokud soupeř dá Fireblast za 2 a máš brnění s DEF 3 tak zbylý 1 DEF ti zmizí, ale příští kolo zase startuješ s 3 DEF).

Díky Pizin za opravu.


Naposledy upravil dne Wed Oct 18, 2006 7:02 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyWed Oct 18, 2006 4:33 pm

1) Tak mne tak napda jak se da protecnout Ongiong spell - mne teda pripada ze neda jelikoz kdyz dostanu Fireballem za 4 ale protectnu ho zbroji s DEF 4 tak budu porad dostavat 1 dmg kazde kolo ne ?
2) Jo a kdyz mate nekde napsane "put Mechanical Yeti with 1/1 to gome" (treba) utoci tenhle spojenec hned to kolo co je dan do hry nebo az to dalsi ?

EDIT.
tohle je v oficialni FAQ:
Q: Can I attack with all of my allies against a Hero at the same time (in one combat step)?
A: No, combat is done on a one-on-one basis. [Rules PDF, pg. 24]

to znamena ze v jednom kole muze utocit jen jeden spojenec (popripade hrdina) ? Jestli jo tak sem to doted hral blbe Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyWed Oct 18, 2006 7:05 pm

Pokud vím, tak k te 2jce jak si se ptal by ten token útočil až to druhé kolo. Pokud by měl ale napsáno, že má být ferocity tak sním můžeš útočit hned to kolo kdy jsi ten token vytvořil.
(karta má vždy pravdu)... pokud to tam není, že má být token ferocity, tak ferocity být nemá Exclamation
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Pizin

Pizin


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 16. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 10:53 am

Ad 1) V jednom kole můžeš útočit vícekrát, ale vždy jen jeden na jednoho. (na rozdíl od Magicu, kdy jsi útočil jen jednou ale se vším.)
Návrat nahoru Goto down
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 6:27 pm

Pizin napsal:
Ad 1) V jednom kole můžeš útočit vícekrát, ale vždy jen jeden na jednoho. (na rozdíl od Magicu, kdy jsi útočil jen jednou ale se vším.)

JJ to chapu a da se utocit jinym ally na stejny cil ? posobe ? asi jo ze....
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 7:04 pm

Já hrál, že c.dmg můžete dát jen 1 za kolo, buď spojencem nebo herem a pak můžete dát dmg. abilitou a to kolikrát chcete. Ale chci se zeptat asi můžu dát za kolo jen 1 kouzlem dmg nebo můžu seslat kolik kouzel chi dokud mám zdroje, popřípadě můžu dát jen 1 za kolo dmg. abilitou a hrát pak i ability, co dmg. nedávají Question Question

A karta co má dmg. střelecký jako kagra vrací se jí útok z5 jako by dávala dmg. zbraní Question (v pravidlech je že se nevrací pokud má karta long-range, ale střelecký dmg. je nazýván jen range).

P.S hraju to dobře když postavě se střeleckým útokem po jejím útoku, útok vrátím bránící kartou Question
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 7:51 pm

No, ne ze bych tomu rozumnel vic jak ty ale co uz ted vim tak, v akcni fazi muzes delat v lvibovolnem poradi a kolikrat chces utok, jakekoliv schopnosti, vylozeni karty a mozna i neco jineho. Jedine co muzes delat jen jednou za kolo je vykladani suroviny. Takze muzes utocit libovolnekrat ale dycky jen jeden na jednoho. - To rikal distributor Corfixu na hofy. A to long range, si myslim ze by to tak byt mohlo, to by pak ta Kagra mnela naky symsl. Ale urco to tak nebude Very Happy

EDIT. nevidim ale moc velky ozdil v tom jestli utocis po jednom nebo seci najednou. Stejne v konecne fazi dostanes stejny DMG ne ?
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 8:18 pm

Jak jako 1 na jednoho, to jako když mám třeba 2 spojence tak můžu útočit oběma dvěma, ale ne do 1 cíle a co když je oponent tapnut, tak můžu útočit do taplého spojence Question

Taky plno věcí nechápu tak se nezlobte
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 9:01 pm

No ja si pod jeden na jednhoho predstavuju ze se proste urci utocnik a obrance, probehne boj a pak znova dokud je cim a na koho utocit. A to v sechno v jednom kole. To jestli muzu utocit v jednom kole vicekrat na jeden cil prave nevim, to by mne zajimalo. Smile

A jestli se muze utocit do tapleho spojence, myslim ze jo, a ten tapnuty by se mnel normalne i branit, jelikoz v pravidlech je napsane ze utocnik se tapne ale u obrance uz nic takoveho neni.

EDIT. si myslim ze ty pravidla jsou dot blbe (nepresne napsane) uz by mohlo vyjit to oficialni FAQ to sand hodne veci vysvetli.

A uplny OT: kdyz mas v Offtopicu ten topic s podpisy a v nem hlasovani, neda se tam hlasovat bo je to locknute Smile a taky bych chtel rict ze Wara a Rogu bych v tom nepoznal ani za nic Embarassed
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 9:15 pm

Já právě měl ofic pravidla přeložené už dostat, ale nevim kde to vázne. A k tomu útoku na taplé obránce si myslím, že na taplého nemůžeš. Přoč by tedy měl kulan earthguard napsáno, na konci kola že ho mám odtapnout. (myslím si, že je to právě jeho nevíhoda pokud se neútočí na taplého, jinak nwm).

Že nejde hlasovat je škoda a pokud nepoznáš v těch podpisech wara a rogua tak to potěš pánbů. Na userbary se toho moc nevejde a je škoda, že místo vlídnýho slova řekneš, že něco nepoznáš. V pravo máš text s názvem a u rogua je tam vydět kapka jedu a wara barva. Když sem nemohl dát obrázek, dal jsem barvu co se k tomu hodí a wár a taková černá-šedá prostě tmavá to sedí. Jde o to, aby ostatní věděli, za koho hrajete a podle toho se vás na něco zeptaly nebo vytipovali jako soupeře. A hlavně je to hezký.
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 9:23 pm

Si nejsem jisty jestli z tech ofic pravidel prelozenych se bude dat vycist neco vic jak z tech ofic anglickych.
No, mozna mas pravdu, ale ja myslel ze kdyz je tapnuty tak nemuze protectovat, takze ho odtapnes abys moh protectovat s nim behem souperova tahnu.
No k tem podpisum jeste.... ja nerek ze se mne ty ostatni nelibi, ja akorat rek ze nebyt tech napisu tak nevim co to je. Ostatni jsou dost hezky, ja bych ani nemel trelivost se s tim delat. Ale jaxi nevim co si do toho podpisu dat, tak tam dam co bych chtel.

EDIT. Nebo se staci podivat na item Barman Shaker, ten dostava +2 k utoku pri utoku na tapleho hoera / spojence.


Naposledy upravil dne Sun Oct 22, 2006 6:02 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyThu Oct 19, 2006 9:31 pm

Stim kulanem earthguardem máš možná nebo spíš určitě pravdu. Mě to nenapadlo vůbec. No je vidět, že se mám co učit, ale to snad zvládnu.

k podpisovníkům: Jo já jsem měl představu, že by jsi každý na fóru nastavil portrétek a podpis. Podpis by byl 1 jeden z těch dvou frakčních userbarů pak pod ním jeden z ras a jeden z povolání a hned by to bylo hezčí na fóru, s tou myšlenkou jsem to vyráběl a tak mě mrzí, že někdo není ani té ochoty si to nastavit Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Pizin

Pizin


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 16. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 11:10 am

Pokud útočí spojenec Kagra, boj probíhá normálně. Přestože tam má luk, její útok se nepovažuje za longrange.
Návrat nahoru Goto down
Kronos_1024

Kronos_1024


Poeet p?íspivku : 11
Age : 34
Registration date : 23. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 2:05 pm

Longrange je schopnost něco jako například ferocity, protector atd. a ty typy těch útoků jsou zatim jen dekorace
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 3:48 pm

Proč dekorace ? Já si myslím, že už v 1 edici budou karty, co budou snižovat dmg. třeba natural útoků nebo fire útoků a tak

Ještě nezotpovězený dotaz, jestli pls odpovíte : Kolik abilit můžu seslat za kolo, popřípadě abilit co udělují dmg. Question

P.S dík za vysvětlení long range, já zatím právě kartu se schopností longrage nevidel tak sem nevedel, jestli to není range útok
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Morzan

Morzan


Poeet p?íspivku : 100
Age : 33
Localisation : Studénka
Registration date : 11. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 3:56 pm

No abilit muzes hrat kolik chces, a jeste k tomu jestli muzes utocit vicekrat za kolo na stejneho spojence - muzes
Návrat nahoru Goto down
Pizin

Pizin


Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 16. 10. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 4:28 pm

Např. Ancient Bone Bow má long-range (obránce ti nezúůsobí zranění).

Rozdělení typů zranění má smysl i v současné edici. Např. na ohnivé zranění z některých mágovských schopností lze navázat kartami Eye of flame nebo World in flames.
Návrat nahoru Goto down
Teo
Admin
Teo


Poeet p?íspivku : 156
Age : 32
Registration date : 20. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyFri Oct 20, 2006 4:59 pm

No jasně, ale jak jsem teď četl, to můžu útočit vícekrát za kolo do stejného spojence ?? To se mi nezdá
Návrat nahoru Goto down
http://www.worldofwarcraft.corfix.cz
Sam Elanius

Sam Elanius


Poeet p?íspivku : 53
Localisation : Chrudim
Registration date : 03. 09. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptySat Oct 21, 2006 7:38 pm

Teo napsal:
No jasně, ale jak jsem teď četl, to můžu útočit vícekrát za kolo do stejného spojence ?? To se mi nezdá
Ano můžeš! Ale většinou s jiným svým spojencem/hrdinou protože na útok se "tapnou".
Možná už jsou nebo určitě budou karty které by uměli "untapnout" (změnit do svislého módu - Ready) spojence => tak by mohl jeden a ten samej spojenec útočit víckrát za kolo.
Návrat nahoru Goto down
Veverka

Veverka


Poeet p?íspivku : 136
Localisation : Brno
Registration date : 23. 08. 06

Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum EmptyMon Oct 23, 2006 5:01 pm

Jak tu už snad i několikrát padlo, během akční fáze kola můžeš zahrát libovolný počet karet, můžeš libovolněkrát útočit - vždy ale jen jeden na jednoho (můžeš útočut i na taplého-vyčerpaného ally nebo hrdiny a on se standartně brání a můžeš útočit i vícekrát na toho samého) a libovolněktát (pokud to daná karta dovoluje) používat schopnosti permanentů (věcí lečících ve hře - allíci, ongoing a pod.)
Padl tu dotaz, proč se útočí pojednom že v tom snad není rozdíl. Strategicky mi v tom přijde rozdíl docela jasný. Kdo by například rozhodoval při útoku 2 na jednoho jako v Magicu kdo mi z těch dvou umře. Protihráč? To je ale pro mě nevýhodné, tím že jsou zranění trvalá, tak nejdřív zaútočím "obětní ovcí" a poté něčím co chci aby ještě přežilo. Navíc pokud chci hrát nějaké podpůrné karty platí to ještě mnohem víc. Prostě si myslím, že strategicky je to mnohem lepší. Je to prostě jiná hra než Magic a tak má jiný systém.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Dotazy k pravidlum Empty
PříspěvekPředmět: Re: Dotazy k pravidlum   Dotazy k pravidlum Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Dotazy k pravidlum
Návrat nahoru 
Strana 1 z 8Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World of Warcraft TCG Fórum :: World of Warcraft Trading Card Game :: K Pravidlům-
Přejdi na: