World of Warcraft TCG Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
World of Warcraft TCG Fórum

stránky worldofwarcraft.corfix.cz
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Alliance: Hunter Rapid Fire

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
shramana

shramana


Poeet p?íspivku : 18
Localisation : Bratislava
Registration date : 16. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptySun Mar 18, 2007 2:52 pm

Hunter Rapid Fire

Toto je aktuálna verzia môjho hunterského balíčku. Nie je v žiadnom prípade definitívna.

Zloženie decku:

Hrdina: Elendril

Allíkovia:
4 x Warden Tonarin
2 x Mezzik Darkspark
4 x Crazy Igvand
4 x Freya Lightsworn
4 x Kena Shadowbrand
4 x Lady Courtney Noel
2 x Tristan Rapidstrike
1 x Old Bones

Equipment:
3 x Eye of Rend
3 x Ancient Bone Bow
2 x Edgemaster's Handguards
1 x Barov Peasant Caller

Ability:
2 x Rapid Fire
4 x Arcane Shot
2 x Ravenous Bite
1 x Lie in Wait
1 x Caught off-guard
2 x Vanquish

Questy:
4 x Your Fortune Awaits You
2 x Battle of Darrowshire
1 x The Princess Trapped
1 x Big Game Hunter
1 x Donation of Wool
1 x Into The Maw of Madness
2 x In Dreams
1 x Sunken Treasure
1 X Chasing A-Me 01

Cieľ decku:

Hlavnou stratégiou je prežiť aspoň do 12. kola a potom jedným masívnym Rapid Firom zložiť nepriateľa.

Na prežitie majú slúžiť početní protectori a healeri.

Mezzik Darkspark: použiť na likvidáciu eluzívnych allíkov (napr. v 1. kole Apprentice Teep).

Warden Tonarin: v kombinácii s Arcane Shotom na zničenie útočníkov s 2 životmi.

"Továreň na karty": Kena Shadowbrand+Lady Courtney Noel, prípadne chránené Igvandom. Táto formácia potom môže byť chránená Ravenous Bitami, Caught-off Guardami, Lie in Waitami a pod.

Budúce zlepšenia, čo určite ešte deck potrebuje:
4 x Parvink!!! (bohužiaľ zatiaľ nemám ani jednu)
1-2 x Multi Shot - proti ranému rushu
1 x Edgemaster's Handguards, 1 x Rapid Fire - teda aspoň do počtu 3.
1-2 x Aimed Shot

Ďalšie možnosti:
1-2 x Fury - potom kombinovať s Mezzikom Darksparkom
2 x Scarlet Kris - čisto na obranu, s Eye of Rend veľmi solídny obranný prostriedok
Seva Shadowdancer - na hojenie, najmä od 6. kola a neskôr.
Galway Steamwhistle - na viacnásobné útoky, ale aj ako ochranné opatrenie, ak sa nepriateľovi podarí exhaustovať hrdinu v kole zahratia Rapid Fire; problémom je, že v takej neskorej fáze hry je ťažké ho kolo ochrániť.
Eagle Eye - dostať sa rýchlejšie k potrebným kartám?
Medoc Spiritwarden - na oživenie Igvanda (alebo v budúcnosti dokonca Parvink)?
Nejaká ochrana proti abilitám a prostriedky na ničenie predmetov?
Aspect of the Hawk?
Questy sú vysoko diskutabilné, ich zloženie by sa dalo o dosť zlepšiť.

Sila:
- ak dosiahne svoj cieľ, je to istá smrť pre akéhokoľvek súpera.

Slabosti:
- vcelku malá odolnosť voči rushu,
- problémy najmä proti agresívnemu Roguovi, slabý voči DoT,
- príliš jednotvárne zameranie,
- ľahko prekaziteľná stratégia - napr. stačí jediný Gouge v kole zahratia Rapid Fire; alebo interrupcia Rapid Fire.

Zhrnutie:

Hrať s týmto deckom je zaujímavé a dá sa ešte v mnohom dolaďovať. Myslím, že keď tam budú doplnené ďalšie potrebné veci, mohol by sa stať vcelku silným.

Ocením akékoľvek vaše návrhy, hodnotenia, názory...
Návrat nahoru Goto down
Crux

Crux


Poeet p?íspivku : 50
Localisation : Brno
Registration date : 13. 01. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptySun Mar 18, 2007 5:13 pm

Velmi pekne popisany balik + taktika Smile , hoci ich kvalita nie je nic moc tbh. Najvecsia slabina tvojho decku je sposob akym vyhravas - teda Rapid Fire. Jednak je velmi pomaly (12 kol je neskutocne dlha doba), jednak sa da masivnemu utoku cez Rapid Fire jednoducho zabranit. Niekolko prkladov co sa stane ked tento balik postavi proti nejakemu z balikov, ktore v sucasnosti dominuju metagame :

Aliancny Hunter aggro: zacne brutalnym rushom, prvych par alikov mu zrejme zvladnes zabit, avsak skor ci neskor sa dostane do kartovej vyhody(Parvink,Defias Brotherhood), na co ta do niekolkych kol dorazi pomocou Fury a/alebo Krol Bladu, popripade Aimed Shot.
Horde Hunter(a obecne vsetky ostatne agresivne horde baliky): to iste co u aliancie, avsak nema tolko drawu + aimed shot, co si ale kompenzuje odolnejsimi alikmi a brutalnymi finishermi(Moko,Fury,peti + Master of the Hunt) a Karkasom.
Warlock kontrol(aliancia): 1)zabije vsetko co polozis na stol a dorazi ta Infernalom skor nez stihnes Rapid Fire zahrat 2) zahraje Magniho Razz
3.) Zahraje kombo Meedoc Spiritwarden + Moira Darkheart
Shaman: Frost Shock Smile
Mage: Frost Bolt, Frost Nova, Counterspell
vsetky baliky: Moira alebo Zygore + Chasing A-Me, znicit luk, vykopat, znicit dalsi luk co zahrajes Smile

Balik ma este mnoho dalsich slabin (ako kontrol nema karty ktore dokazu vyrobit velku kartovu vyhodu, Kena je shit, questy, na co je tam Barovs Peasant Caller???), tato (to ako vyhrava) je vsak asi najvaznejsia. Ak chces hrat balik postaveny na zbraniach/kombe, skus radsej Gorebellyho, ak chces kontrol (alici v tvojom decku sa hodia skor v kontrole), tak skus aliancneho Warlocka. Ak chces hrat aliancneho huntera, tak skus hrat rush(v tom skutocne vynika, ako kontrol sa zrejme velmi neuplatni :-/ ). Popripade daj vediet aky herny styl ti vyhovuje najviac...
Návrat nahoru Goto down
shramana

shramana


Poeet p?íspivku : 18
Localisation : Bratislava
Registration date : 16. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyTue Mar 20, 2007 7:44 pm

citace :
Najvecsia slabina tvojho decku je sposob akym vyhravas - teda Rapid Fire.

Súhlasím, je to prakticky jediný spôsob a je dosť neistý. Bohužiaľ mám rapid fire len dvakrát. Tomuto decku absolútne absentuje útočná sila (Najsilnejší alík čo do atk a health je tam Old bones a aj ten je iba jeden. Mal som aj Furyho, no toho som vymenil za Tevu Wildmane pre môj hlavný deck, takže momentálne žiadnym nedisponujem.). Navyše, môže sa pokojne stať, že rapid fire mi cez The Princess Trapped alebo Big Game Hunter odíde na spodok kopy, o čom navyše bude mať vedomosť aj súper.

citace :
Aliancny Hunter aggro:

Pri tomto zložení decku by sa to určite stalo. Ale tejto stratégii by sa dalo pomerne ľahko obrániť s multi shotmi a parvinkami.

citace :
Horde Hunter(a obecne vsetky ostatne agresivne horde baliky):

To sa mi zdá nebezpečnejšie ako predošlý prípad. Karkas - prečo by mal byť hrozba?

citace :
Warlock kontrol(aliancia):

S warlockmi som sa zatiaľ veľmi nestretol, no majú k dispozícii veľmi nepríjemné veci, počínajúc steal essence a sarmothom, končiac spomínaným infernalom či budúcim doomguardom.

citace :
Shaman: Frost Shock

Proti shamanovi som našťastie ešte nikdy nehral a asi by mi to nebolo veľmi príjemné, keďže môj primárny deck je shaman. Asi by som nebol veľmi rád, keby ma niekto likvidoval vecami, ktorými ja tak rád likvidujem iných.

citace :
Mage: Frost Bolt, Frost Nova, Counterspell

Silne závisí od druhu mága. Napr. ak je to deck, ktorý ťa plánuje zabiť takmer jednou šupou na pyroblast, tak pomerne ľahko vystihneš kolo, keď je bez many.
Frost nova - nie je problém, ak mám už vyložené rukavice. A ak ich vyložené nemám, tak nehrám rapid fire.

Bohužiaľ, aliančný hunter nemá (a asi ani dosť dlho nebude mať) k dispozícii žiadne karty na interrupty. Tiež ani na "oživenie" abilít.

citace :
na co je tam Barovs Peasant Caller

Jednoducho je to 3 damage rozdelený ako chcem a dá sa pomerne dobre zahrať (cena je rozdelená na 2 časti). Je to ale len silne doplnková karta, ktorá nemá až také veľke použitie v decku.

citace :
nema karty ktore dokazu vyrobit velku kartovu vyhodu

Rozmýšľal som napr. o Horns of Eranikus, tie sú ale teraz v shamanskom decku. Alebo aj Defia's Brotherhood, lebo mám veľa pomerne lacných alíkov.

citace :
Kena je shit

S týmto až tak nesúhlasím. Dosť často mávam vyloženého Igvanda, takže zväčša sa (Kena) stihne nahradiť inou kartou+viaže pozornosť súpera, musí si na ňu niečo minúť, čo by inak išlo inam. Navyše je to krásne combo s Lady Courtney Noel... Smile

citace :
questy

Tie sa určite dajú prepracovať.

citace :
Ak chces hrat balik postaveny na zbraniach/kombe

To ma práveže vôbec neláka. Veď tento deck zďaleka nie je o zbraniach (aj keď tvoria základ jeho stratégie), väčšinu času používam alíkov a jedna zbraň to až celé ukončuje.

citace :
Popripade daj vediet aky herny styl ti vyhovuje najviac...

Toto je môj sekundárny deck, viac-menej taký experiment. Môj hlavný deck je shaman s ťažko definovateľným štýlom, najbližšie je možno ku control, aj keď vôbec nejde o typického reprezentanta tohto typu.
Návrat nahoru Goto down
Vlado_xXx

Vlado_xXx


Poeet p?íspivku : 139
Registration date : 13. 01. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyTue Mar 20, 2007 8:55 pm

[quote]
Pri tomto zložení decku by sa to určite stalo. Ale tejto stratégii by sa dalo pomerne ľahko obrániť s multi shotmi a parvinkami.

Tady bych silne nesouhlasil, protože ten deck hraju a Parvink to rozhodne nezachrání a kupodivu (taky jsem si myslel) ani moc nezbrzdí.
Návrat nahoru Goto down
shramana

shramana


Poeet p?íspivku : 18
Localisation : Bratislava
Registration date : 16. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyFri Mar 23, 2007 11:49 am

citace :
Tady bych silne nesouhlasil, protože ten deck hraju a Parvink to rozhodne nezachrání a kupodivu (taky jsem si myslel) ani moc nezbrzdí.

Ktorý deck hráš?

Už som tých parvinkov vymenil, takže po pár hrách sa budem môcť vyjadriť. Predpokladám, že to bude rozhodne prínos.
Návrat nahoru Goto down
Vlado_xXx

Vlado_xXx


Poeet p?íspivku : 139
Registration date : 13. 01. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyFri Mar 23, 2007 4:00 pm

Hraju hunter agree
Návrat nahoru Goto down
shramana

shramana


Poeet p?íspivku : 18
Localisation : Bratislava
Registration date : 16. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptySun Mar 25, 2007 11:58 am

Z novej série sa už teším na Frost Trap. Cool

Parvink to musí nutne spomaliť, pretože prichádza v treťom kole. Aggro má do 3. kola väčšinu alíkov s 2 alebo menej životmi, takže Parvink zastaví jedného (zväčša sa vzájomne zabijú), teda karta za kartu s tým, že mne to nechá kartovú výhodu (aj hunter rush hráva parvinkov, tým pádom je eliminovaná jeho kartová výhoda oproti mne, lebo ju mám aj ja).

Navyše mi to pomôže prepracovať sa cez deck omnoho rýchlejšie a nájsť karty potrebné na záverečné combo (v decku je už 8 lacných cantripov).
Návrat nahoru Goto down
Crux

Crux


Poeet p?íspivku : 50
Localisation : Brno
Registration date : 13. 01. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptySun Mar 25, 2007 1:51 pm

Parvink sama o sebe rush sice trochu spomaly, ale nie vzdy a nie na tolko aby to rushu nejak vyrazne vadilo. Ak ide rush prvy, tak moze v 4. kole zahrat krol blade/annihilator. Ak stojis proti hordackemu rushu, tak ten moze spravit to iste s Thunderhead Hippogrifom. Ak rush ide druhy, tak je to pren trochu horsie, avsak tak ci tak nemas karty s ktorymi by si sa stabilizoval alebo naoak mohol v skorych kolach vyvynut tlak, takze vecsinou nema problem ta precislit cez Defias Brotherhoody alebo jednoducho dorazit pomocou zbrane + Fury + Aimed Shot.

Parvink je sice dobra karta, avsak zazraky od nej necakaj. Avsak, kedze mas v baliku i karty ako Warden Tanarin, Tristan Rapidstrike, Igvand a healerov, Ravenous bite a Arcane shoty, je mozne ze sa ti rush odari zdrzat, za redpokladu ze ti to dobre pride. V tom pripade sa ti vsak zas vypomsti to ze hrajes na Rapid Fire a tym das rushu dost casu na to aby ta porazil v neskorsich kolach(vid. prvy odstavec).
Návrat nahoru Goto down
Vlado_xXx

Vlado_xXx


Poeet p?íspivku : 139
Registration date : 13. 01. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyMon Mar 26, 2007 3:30 pm

tak nejak, plne souhlasim s tim Tristanem Rapidstrikem, ten osobne me vadi vice nez Parvink
Návrat nahoru Goto down
shramana

shramana


Poeet p?íspivku : 18
Localisation : Bratislava
Registration date : 16. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyTue Mar 27, 2007 1:49 pm

Rapidstrike má výhodu v tom, že často dokáže dať dole dve karty (blokne súpera s ATK 2 a potom ešte jedného), čím vlastne generuje podobnú kartovú výhodu ako Parvink, keďže tá síce umožňuje potiahnuť si kartu, no súperovi zväčša zničí len 1.
Návrat nahoru Goto down
Tarnium

Tarnium


Poeet p?íspivku : 7
Age : 31
Localisation : bratilsava
Registration date : 20. 03. 07

Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: :D:D inac co spominal tie slabosti   Alliance: Hunter Rapid Fire EmptyTue Mar 27, 2007 2:37 pm

aby bolo jasne ja som ten agresivny rogue Very Happy:D
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Alliance: Hunter Rapid Fire Empty
PříspěvekPředmět: Re: Alliance: Hunter Rapid Fire   Alliance: Hunter Rapid Fire Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Alliance: Hunter Rapid Fire
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Summer fire festival
» Midummer Fire Festival
» Nabidka
» Hunter
» HUNTER

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
World of Warcraft TCG Fórum :: World of Warcraft Trading Card Game :: Vaše balíčky-
Přejdi na: